PO co mi pośrednik ?

Dzień dobry. W dzisiejszej publikacji chcę Państwu przybliżyć dlaczego pośrednik jest potrzebny przy sprzedaży nieruchomości. Często słyszę od klientów takie pytanie : PO CO mi pośrednik ?

Może zacznijmy od zasad jakimi się kieruję w pracy. Dla mnie na pierwszym miejscu jest Profesjonlizm , uczciwość , prawda , umiejętność słuchania , empatia i zrozumienie drugiego człowieka.

Ostatnio w kilku rozmowach usłyszałam od klientów : " że Pośrednik = Agent mnie nie wysłuchał = chciał tylko podpisać umowę ".

W tym miejscu mam do Państwa prośbę jeśli usłyszycie w słuchawce od Agenta , który dzwoni z ogłoszenia i mówi : " ja zajmę Pani/Panu tylko 15 minut ....hm..to chyba nie warto się spotykać z takim agentem :) Bo nie wiem jak można w 15 minut zrozumieć sytuację klienta i Go wysłuchać ? No i jeszcze opowiedzieć coś o sobie i wytłumaczyć umowę pośrednictwa , którą klient ma podpisać.

JA I MOI AGENCI TAK NIE PRACUJEMY !!!

Jadąc do Państwa na spotkanie każdy z nas stara się mieć zarezerwowaną  przynajmniej  jedną godzinę (nie zawsze starcza :) Zawsze na spotkaniu lub póżniej decydujemy czy pracujemy dalej wspólnie czy jednak nam nie po drodze :)

Po pierwsze pośrednik jest potrzebny ze względu na  : BEZPIECZEŃSTWO ale słysząc jedno słowo nie wiadomo co mam na myśli. W szczególności jest to ważne , gdy sprzedażą zajmują się osoby starsze lub samotne . Wpuszczacie Państwo do swojego domu , mieszkania obce osoby .

 Ja też = różnica polega na tym ,że ja jako biuro legitymuję osoby oglądające Państwa nieruchomość i spisuję ich dane na pokwitowaniach adresu. Bezpieczństwo to też troska o Państwa przyszłość czyli zaplanowanie całego procesu sprzedaży od A do Z. Co mam na myśli ? Klienci  najczęściej sprzedają nieruchomość i kupują inną :) Większość moich transakcji to transakcje wiązane. Np  Znależliście mieszkanie , ale swojego domu jeszcze nie wystawiliście do sprzedania. Zadajecie sobie pytanie co teraz ?

TRANSAKCE wiązane są dla mnie zawsze ogromnym wyzwaniem i stresem bo czuję na swoich barkach odpowiedzialność. W ostatnim czasie miałam kilka powiązanych ze sobą nieruchomości. Klienci podpisali umowę przedwstępną na zakupienie mieszkania , finansowanie miało być pokryte ze sprzedaży ich mieszkania w innej miejscowości. Klient sprzedający mieszkanie podpisał umowę na zakup domu , a Pani sprzedająca dom na zakup kolejnego mieszkania :)

Wszystko w tych samych krótkich odcinkach czasu , dzięki mojej determinacji i pracy wszystko się ułożyło i skończyło happy end. Terminy wyprowadzki to też ciągłe negocjacje ,ale w końcu wszyscy już są w swoich nowych domach szczęśliwi z marzeniami na przyszłość . A w jednym z nich jest już nowa osóbka :) 

Do dzisiaj jestem TYM kilku osobom ogromnie wdzięczna za zaufanie i cieszę się ,że nam się udało :) 

Kolejny argument za współpracą z pośrednikiem na umowie ekskluzywnej czyli z klauzulą wyłączności TO : SPOKÓJ . Możecie mieć Państwo pewność ,że nie będzie tzw dzwonków do drzwi przy rodzinnym obiedzie , bądż telefonu typu : " za pół godziny mogę być ? " 

Dlaczego ?Moje doświaczenie pokazało mi nie raz ,że takie zapalenie i oglądanie za 5 minut nieruchomości najczęściej kończy się fiaskiem. Jeśli klient naprawdę jest zainteresowany Państwa nieruchomością to poczeka.

 Po drugie wychodzę z założenia ,że każdy z Państwa ma swoje prywatne życie , które szanuje i nie można stać na baczność i czekać na klienta.

 W tym spokoju jest też załatwienie wszelkich formalności , zgromadzenie wszystkich dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia transakcji. Nie musicie Państwo biegać po urzędach i zastanawiać się skąd pobrać dokumenty i kiedy. 

Po trzecie :

Pośrednik nieruchomości ma większe możliwości . Zna rynek i może realnie oszacować cenę wystawianej nieruchomości. Współpracuje z innymi pośrednikami nieruchomości , dzięki temu często mamy wspólnne transakcje.


 Oferty nieruchomości w naszej bazie są reklamowane na wszystkich płatnych  portalach plus kilkanaście portali bezpłatnych. ( czyli większe zasięgi ) 

Nasze nieruchomości są również w mediach społecznościowych , bo tam są nasi klienci :) Proponujemy Państwu różne ścieżki sprzedaży jak i pomysły na reklamę. Każda nieruchomość jest inna i w każdej jest potrzebne coś innego. 

W jednej będzie to sesja fotograficzna wykonana przez fotografa  , w innej dron lub spacer wirtualny , a jeszcze w innej organizacja "Drzwi otwarte"

Agent pracujący na wyłączności zna swoją ofertę i nie musi się zastanawiać czy ta oferta jest na pewno aktualna ? czy nie zmieniona była cena ? A może klient zrezygnował ze sprzedaży ? 

Wie o niej wszystko na spotkaniu odpowie na każde pytanie :)

Kolejny argument : informacja zwrotna od klientów oglądających. Czyli umiejętność zadawania PYTAŃ

Wyobraźmy sobie ,że sprzedaje Pani/Pan nieruchomość. Był klient obejrzał , niby uśmiechnięty wyszedł ze słowami odezwiemy się . I CO DALEJ ? Jesteś sprzedający zadzwonisz i  spytasz : Podobało się ? Jaka jest decyzja ? 

Na pewno NIE ! bo to Ciebie stawia Drogi kliencie w sytuacji ,że Tobie bardziej zależy , czyli klient kupujący już wie ,że może dużo negocjować :) 

Ale jeśli klient kupujący ogląda z biurem to jest pewny ,że biuro do niego zadzwoni i dopyta co się podobało a co nie ? zaproponuje jakieś negocjacje ? 

Wtedy Państwo jako sprzedający macie informację zwrotną co się klientom podoba a co nie , co mówią o cenie i detalach nieruchomości . Czasem takie sugestie są dobre i coś możemy zmienić :) 

Jest jeszcze kilka ważnych argumentów ZA , ale to już chętnie opowiem na spotkaniu :) 

Podsumowując = jestem po to żeby Państwu pomóc w rozwiązaniu problemu sprzedaży , zakupu , przeniesienia się w inne miejsce lub znalezienie Twojego miejsca na ziemi :) 

Zaciekawiłam :) Zadzwoń i przekonaj się sam jak działam ja i mój zespół .